др Катарина Томашевић
Помоћник министра за електронске комуникације и поштански саобраћај
др Катарина Томашевић рођена је 1976. године у Београду. Дипломирала је на Правном факултету у Београду, 1999. године. Мастер академске студије завршила је на Факултету организационих наука у Београду, на студијском програму Менаџмент. Докторску дисертацију на тему „Примена концепта управљања људским ресурсима у функцији реформе јавне управе Републике Србије“, одбранила је 2022. године на Криминалистичко-полицијском Универзитету у Београду.
Од 2001. до 2016. године радила је у Јавном предузећу „Пошта Србије“ где је каријерно напредовала. Године 2004. постаје руководилац Службе у РЈ ПС „Земун“, затим руководилац Службе у Дирекцији за писмоносне услуге, 2010. године директор Дирекције за писмоносне услуге, да би од 2015. године радила као заменик директора Функције услуга.
Каријеру наставља у Министарству унутрашњих послова од 2016. до 2020. године, прво као помоћник министра, начелник Сектора за људске ресурсе, а затим и као шеф кабинета министра унутрашњих послова и потпредседника Владе.
Од 2020. до 2022. године обављала је функцију помоћника министра за људске ресурсе у Министарству одбране.
Децембра 2022. године постаје помоћник министра информисања и телекомуникација у Сектору за електронске комуникације и поштански саобраћај.
Катарина је акредитовани реализатор наставе на Националној академији за јавну управу у области личног развоја и вештина од 2020. године.
Године 2021. постаје члан Програмске комисије Националне академије за јавну управу, као и предавач у оквиру пројекта који је финансиран из директног гранта ЕУ: Јачање професионалних капацитета државних службеника на положају у РС (Национална академија за јавну управу, Сигма – ИПА 2019).
Од 2017. године је гостујући предавач, на тему управљања људским ресурсима, на Криминалистичко-полицијском универзитету, Факултету безбедности и од 2020. године на Високим студијама безбедности и одбране Универзитета одбране.
Од 2020. до 2022. године била је председник Политичког савета Владе Републике Србије за примену резолуције УН 1325 у циљу јачања родне равноправности, са освртом на систем безбедности.
Од 2024. године стекла је научно звање научни сарадник на Институту за упоредно право.
Говори енглески и служи се руским језиком.
Удата и поносна мајка двоје деце.
Никола Бићанин
Вршилац дужности помоћника министра за информационо друштво и информациону безбедност
Никола Бићанин рођен је 1990. године у Крушевцу. Завршио је Правно-пословну школу Београд, а дипломирао на Правном факултету Универзитета у Београду, 2014. године. На истом факултету, уписао је мастер студије на смеру Међународно право.
Своју професионалну каријеру започео је у адвокатској канцеларији у Београду која пружа услуге у свим областима привредног, грађанског и радног права. Јуна 2017. године положио је правосудни испит, потом адвокатски и након полагања адвокатске заклетве уписан је у Адвокатску комору Београд. Тиме је започео самосталну адвокатску каријеру. Током бављења адвокатуром, посебно истиче заступање предузећа за услуге шпедиције и трговину MILŠPED DOO BEOGRAD.
Почев од јула 2018. до јуна 2024. године радио је у Безбедносно-информативној агенцији (БИА) Републике Србије, у којој је савесно и одговорно обављао послове из делокруга Агенције, те са руководећих позиција предузимао активности из законом утврђене надлежности на заштити безбедности Републике Србије. У том периоду учествовао је у обукама и семинарима из области заштите безбедности. За превазилажење стандардних резултата рада у БИА награђиван је у више наврата.
Од јула 2024. године преузима позицију в.д. помоћника министра информисања и телекомуникација у Сектору за информационо друштво и информациону безбедност.
Говори енглески језик.
Ожењен је и отац једног детета.
Драган Глишић
Вршилац дужности помоћника министра за управљање пројектима
Рођен је 1983. године у Мостару.
Основну и средњу школу завршио je у Београду. Високо образовање стекао je прво на основним, а затим и на специјалистичким струковним студијама на Београдској пословној школи, на смеру стратегијски и финансијски менаџмент, и стекао звање специјалиста струковни економиста (Professional Master).
Поседује преко 19 година искуства у јавном и корпоративном сектору из области банкарства, финансија и менаџмента.
Радни однос започeo је 2005. године у „Piraeus Bank“. Каријерно је напредовао до позиције супервизора централне филијале, чиме је постао одговоран за законитост пословања, контролу и организацију рада запослених на нивоу централне филијале.
Банкарску каријеру наставио је 2008. године у „Eurobank EFG“, где преузима позицију регионалног координатора за персонално банкарство. Био је задужен за три регионална центра (Београд, Ниш и Нови Сад) и одговоран за спровођење пројеката, израду буџета и праћење остварења, имплементацију нових програмских решења и банкарских производа, као и за обуке и годишње евалуације запослених.
Каријеру у јавном сектору започео је 2013. године у Народној библиотеци Србије, где је обављао позицију заменика управника и руководиоца Сектора за финансијске, правне и опште послове. Више од 11 година успешно је руководио финансијама и капиталним пројектима и био одговоран за законитост пословања, као и за усклађивање мера за вођење пословне политике и побољшање материјално-финансијског положаја. Имплементирао је систем финансијске контроле и управљања пословним процесима. Активно је учествовао у реализацији капиталних пројеката, укључујући: радове на адаптацији трезора и фототеке, набавку научних база и часописа KOBSON, израду пројекта реконструкције постојећег депоа књига, набавку савремених компакт полица, набавку нове котларнице, увођење унутрашњег и спољашњег ЛЕД осветљења, инсталацију соларних панела на крову библиотеке, контролу приступа и „GPS“ праћење возила, као и идејни и главни пројекат будућег депоа књига.
Од новембра 2024. године преузео је позицију в.д. помоћника министра информисања и телекомуникација у Сектору за управљање пројектима.
Захваљујући активном учешћу у бројним образовним и стручним програмима, овладао је знањима и вештинама које га чине успешним руководиоцем у областима банкарства, финансијског пословања и контроле, управљања пројектима и пословним процесима. Поседује сертификат Европске организације за финансијско управљање и контролу пословних процеса. Добитник је стипендије једногодишњег стручног усавршавања из области менаџмента у организацији „Harvard Business Publishing“. Похађао је Интернационалну школу „Yad Vashem“ за Холокауст студије.
Ожењен је и отац двоје деце.
мр Драган Трапарић
Вршилац дужности помоћника министра информисања и телекомуникација – Сектор за информисање и медије
Рођен је 1978. године у Новом Саду. Основну школу и гимназију општег смера завршио је у Бачкој Тополи, а на Правном факултету Универзитета у Новом Саду, дипломирао је 2004. године. Магистарке студије привредноправног смера уписао је на Правном факултету Универзитета у Новом Саду школске 2005/06. године, а Магистарску тезу под називом ,,Закључивање уговора у електронској трговини”, на истом факултету одбранио је 2010. године, чиме је стекао звање магистра правних наука. Докторске студије уписује 2024. гoдине на Правном факултету Универзитета у Новом Саду.
Каријерно је прошао пут од приправника до начелника. Радну каријеру започео је у некадашњем Покрајинском секретаријату за информације 2005. године, као приправник за правне послове, у периоду од 2006. до 2008. године, био је запослен као стручни сарадник за правне послове, а од средине 2008. до 2016. године, био је запослен као самостални стручни сарадник II за медије – шеф одсека за унапређење медија, затим се до 2023. године, налазио на радном месту виши саветник за опште - правне послове - начелник одељења.
У временском периоду од 1. фебруара 2023. године до 27. новембра 2024. године, био је вршилац дужности помоћника покрајинског секретара за културу, јавно информисање и односе с верским заједницама, задужен за јавно информисање, медије и аналитику.
Дана 28. новембра 2024. године, Влада Републике Србије именовала га је за вршиоца дужника помоћника министра информисања и телекомуникација – Сектор за информисање и медије.
У оквиру редовног посла, обављао је најсложеније стручне послове и студијско аналитичке послове који су подразумевали висок степен стручности, самосталности и искуства; руководио је радом одељења, организовао, обједињавао и усмеравао рад извршилаца у одељењу, обављао је најсложеније стручне послове, нормативно-правне, опште-правне и студијско аналитичке послове, који захтевају посебно специјалистичко знање и искуство, припремао је предлоге одлука и општих аката које предлаже, односно доноси секретаријат, израђивао велики број уговора, израђивао предлоге споразума о сарадњи и предлоге споразума, односно протоколе о финансирању и суфинансирању програма и пројеката у области јавног информисања, радио је на изради генералних и појединачнних решења о додели финансијских средстава корисницима буџетских средстава у области јавног информисања на територији АП Војводине; учествовао је у изради предлога закључака поводом анализа, извештаја и информација које се односе на финансирање и суфинансирање пројеката и програма у области јавног информисања, пружао је стручну правну помоћ корисницима буџетских средстава у области јавног информисања; учествовао је у сарадњи са органима на свим нивоима власти у области јавног информисања, односно информисања, ради изналажења предлога боље и успешније правне регулативе субјеката у наведеним областима, пратио је и примењивао медијске прописе, прописе који регулишу радне односе, израђивао је и друге акте поводом радних односа, учествовао у изради извештаја о мањинским медијима за Канцеларију за људска и мањинска права, сарађивао са Комисијом за контролу државне помоћи, Агенцијом за борбу против корупције, као и другим институцијама и установама у земљи, прати прoписе који регулишу права националних мањина-националних заједница, обављао је и друге редовне правне послове у оквиру делатности Покрајинског секретаријата.
Године 2020. био је члан Радне групе за израду Закона о изменама и допунама Закона о јавном информисању и медијима, а сада је члан Радне групе за израду и праћење спровођења Акционог плана за примену Стратегије развоја система јавног информисања у Републици Србији за период 2020-2025. године, као и члан Радне групе за израду радне верзије Нацрта закона о јавним медијским сервисима.
За потребе радног места и свог личног усавршавања похађао је бројне курсеве и семинаре, а између осталих:
- Превенција корупције – етика и интегритет у јавном сектору;
- Тренинг за тренере из области етике и интегритета за јавну администрацију;
- Поступак за доношење прописа и правила номотехнике;
- Фондови Европске уније - од идеје до реализације;
- Начин увођења финансијског управљања и контроле и израде интерних процедура за пословне процесе;
- Управљање стресом – стратегије превазилажења;
- Комуникацијске вештине – основе асертивног понашања;
- Значај писмености у органима покрајинске управе;
- Начин увођења финансијског управљања и контроле и израде интерних процедура за пословне процесе;
- ЕЦДЛ дигитална писменост.
Говори енглески, а служи се мађарским језиком.
Ожењен је, отац двоје деце, ћерке и сина.
Филип Павловић
Вршилац дужности помоћника министра за међународну сарадњу и европске интеграције
Филип Павловић је рођен 1983. године у Прокупљу. Дипломирао је на Факултету политичких наука у Београду, на студијском програму Међународни односи 2007. године. Стекао је звање магистра наука у области европских студија на Јагелонском универзитету у Кракову у Републици Пољској 2009. године. Додатно, поседује и мастер диплому Мидлсекс универзитета из Лондона у области међународног пословања и управљања из 2018. године.
Своју професионалну каријеру започео је као приправник у Министарству спољних послова Републике Србије, где је 2010. са успехом завршио Дипломатску академију. Од 2011-2015. године службовао је у Амбасади Републике Србије у Хелсинкију (Р. Финска), као дипломата задужен за политичке послове, штампу, информисање и културу.
Од 2015-2018. био је ангажован у Сектору за Европску унију Министарства спољних послова Републике Србије на пословима праћења и анализе рада институција ЕУ и Заједничке спољне и безбедносне политике ЕУ.
Од 2018-2022, као вицеконзул Генералног конзулата Србије у Диселдорфу (СР Немачка), управљао је конзуларним тимом пружајући конзуларну помоћ и услуге држављанима Србије у оквиру највећег дипломатско-конзуларног представништва Србије. Обезбеђивао је подршку српским фирмама у приступу локалном тржишту и промовисао српску пословну и инвестициону климу у локалној пословној заједници.
Од 2022. ради најпре као први секретар, потом саветник и први саветник у Сектору за економску дипломатију Министарства спољних послова Републике Србије задужен за анализу привредних, спољнотрговинских и инвестиционих кретања и подршку домаћим компанијама у приступу новим тржиштима и интернационализацији њиховог пословања. Члан је мешовитог Управног одбора за сарадњу са Краљевином Шпанијом у области инфраструктурних пројеката. Учествовао је у раду мешовитих комитета за економску сарадњу са више страних држава и као члан делегације Србије у Сталној комисији са Баварском.
Професионално усавршавање наставио је на бројним обукама и курсевима из економије развоја (Универзитет у Хелсинкију, 2015), дигиталне дипломатије, медија и комуникација (DiploFoundation, 2017), економске дипломатије (DiploFoundation, 2017), дигиталне дипломатије Bootcamp 2.0. (Блед, 2018), Cost-Benefit анализе (Национална академија за јавну управу - НАЈА, 2023), праћења спровођења и вредновања јавних политика (НАЈА, 2023), представљања државних интереса и преговарачких стратегија у ЕУ (Европски институт за јавну управу из Луксембурга и НАЈА, 2023. и 2024), вештина говорништва и јавног наступа (НАЈА, 2024), примене вештачке интелигенције у јавној управи (НАЈА, 2024) и др.
Децембра 2024. именован је за в.д. помоћника министра информисања и телекомуникација – Сектор за међународну сарадњу и европске интеграције.
Говори енглески и немачки језик.
Ожењен је и отац двоје деце.